Регламент

ПОЛОЖЕННЯ
про проведення Чемпіонату м. Житомира з футзалу
серед чоловіків сезону 2011-2012 років

І. МЕТА І ЗАВДАННЯ
Чемпіонат м. Житомира з футзалу серед чоловіків сезону 2011-2012 років проводиться з метою популяризації та піднесення престижу футзалу в місті, забезпечення необхідної майстерності гравців для успішного виступу на обласних та Всеукраїнських змаганнях.
Завданням змагань є:
— пропаганда здорового способу життя;
— залучення населення до занять фізкультурою і спортом;
— підготовка спортивних резервів;
— виконання спортивних розрядів.

ІІ. СТРОКИ І МІСЦЕ ПРОВЕДЕННЯ ЗМАГАНЬ
Змагання Чемпіонату проводяться в спортивно-оздоровчому комплексі «Динамо» м. Житомира (вул. Черняховського, 113) згідно з календарем ігор, затвердженим Виконкомом ЖМФМФФ з 15 жовтня 2011 року.

ІІІ. КЕРІВНИЦТВО ПРОВЕДЕННЯМ ЗМАГАНЬ
Загальне керівництво підготовкою і проведенням змагань здійснюється Управлінням у справах сім’ї, молоді та спорту Житомирської міської ради та ЖМФМФФ.
Безпосереднє проведення змагань покладається на ЖМФМФФ.
Головний суддя — Білий Петро Михайлович.

IV. УЧАСНИКИ І СКЛАД КОМАНД
1. У змаганнях вищої, першої і другої ліги Чемпіонату м. Житомира мають право брати участь команди фізкультурно-спортивних товариств, відомств та спортивних і фізкультурних клубів, які взяли зобов’язання виконувати Статут та регламентні норми ЖМФМФФ і цього Положення, надали до ЖМФМФФ необхідну заявкову документацію, своєчасно сплачують внески та здійснюють інші обов’язкові платежі в установленому порядку та терміни.

2. До участі у змаганнях допускаються команди м. Житомира, які мають необхідну фізичну підготовку, дозвіл лікаря і спортивну форму згідно з «Правилами гри у футзал».

3. Не допускаються до змагань футболісти молодші 16 років.

4. Не допускаються до змагань футболісти молодші 18 років без окремого дозволу лікувального диспансеру або іншого спеціалізованого медичного закладу фізкультурно-спортивної спрямованості.

5. На матч не дозволяється заявляти більше двох футболістів, які не проживають (зареєстровані) в Житомирській області, за винятком студентів навчальних закладів м. Житомира.

6. Склад команди: 15 футболістів і 1 тренер-представник.

7. Жодна юридична або фізична особа не може володіти або керувати, у тому числі через третіх осіб, більше ніж однією командою, що бере участь у змаганнях однієї ліги (вищої, першої, другої) і здійснювати контроль за їх діяльністю.

8. Зміна назви команди (клубу) відбувається за офіційним поданням команди і затверджується Виконком ЖМФМФФ після перерахування на р/р ЖМФМФФ обов’язкового грошового внеску в сумі 500 грн. (повна зміна назви), 300 грн. (часткова зміна назви).

V. УМОВИ ПРОВЕДЕННЯ ЗМАГАНЬ (частково буде змінено у зв’язку із відміною другої ліги)
1. Чемпіонат м. Житомира з футзалу серед чоловіків сезону 2011-2012р. проводиться згідно з діючими «Правилами гри у футзал» в трьох лігах:
— у вищій, де розігрується звання «Чемпіона міста»;
— в першості міста у першій лізі;
— в першості міста у другій лізі.
Ігри у вищій і у першій лізі проводяться за круговою системою в два кола.
Система проведення першості у другій лізі буде визначена в залежності від кількості заявлених команд.
Перелік команд-учасниць буде затверджений Виконкомом міської федерації міні-футболу (футзалу) за умови, що команди виконають умови цього Положення.

2. Переможець у вищій лізі визначається за найбільшою кількістю очок. Переможці двох груп у першій лізі і команди, які посіли другі місця в стикових іграх з однієї гри (1А і 1Б) та (2А і 2Б) визначають переможця і призерів першості в першій лізі. Система визначення переможця і призерів другої ліги буде визначена після затвердження системи проведення змагань.

3. Команди, які посядуть перше і друге місце в першій лізі переходять в наступному сезоні у вищу лігу замість 10 і 11 команди вищої ліги. Команда вищої ліги, яка посіла 9 місце у стиковій грі з командою, яка посіла 3 місце в першій лізі, визначать переможця, який в наступному сезоні буде грати у вищій лізі.

4. Місця команд визначаються за більшою кількістю очок. За перемогу команді нараховується 3 очки, за нічию — 1 очко, за поразку (неявку) — 0 очок.
При однаковій кількості очок у двох або більше команд перевага надається команді, яка має:
— кращий результат в іграх між претендентами (очки, різниця забитих і пропущених м’ячів);
— більшу кількість перемог;
— кращу різницю забитих і пропущених м’ячів;
— більшу кількість забитих м’ячів.
При однаковій кількості очок у двох команд у вищій лізі для визначення 1 і 2 місця призначається додаткова гра (при нічийному рахунку пробивається серія пенальті). В стикових іграх в першій лізі і в грі між 9-ю командою вищої і 3-ю командою першої ліги при нічийному рахунку пробивається серія пенальті.

5. Команди, які посядуть останні місця в двох групах першої ліги, в наступному сезоні будуть фати у другій лізі, а їх місця займуть 1 і 2 команди другої ліги.

6. Якщо команда не з’явилась двічі на матчі, — вона знімається із змагань, грошові внески не повертаються. Командам, яким залишилося з нею фати, зараховуються перемоги з рахунком 3:0 за умови, що команда, яка вибула, зіфала половину ігор. Якщо зіграла менше — результати всіх ігор з її участю анулюються.

7. Якщо одна або обидві команди не з’явились на матч — їм зараховується поразка 0:3 і до них застосовуються санкції.

8. У разі припинення матчу арбітром за вини однієї з команд — їй зараховується поразка з рахунком 0:3. Якщо рахунок на момент припинення вищий ніж 3:0 на користь команди, якій зараховується перемога, — то зберігається більш високий результат. До команди, яка завинила, застосовуються санкції.

9. У разі, якщо матч припинений з вини обох команд, — то обом командам зараховується поразка 0:3 і застосовуються санкції.

10. У випадку припинення матчу до закінчення ігрового часу або для пробиття пенальті чи через форс-мажорні обставини, він дограється з хвилини, на якій він був припинений, гравцями команд, які були внесені до протоколу перерваного матчу, як правило, в спортзалі, де він проходив. В іншому випадку рішення приймає Виконком ЖМФМФФ.

11. Час припинення матчу повинен бути відображений в рапорті арбітра.

12. Рахунок та дисциплінарні санкції зіграної частини матчу при дограванні зберігаються.

13. Футбольна команда повинна мати однакову за кольором форму, окрім воротаря.

14. Ігрова форма футболіста складається із футболки, трусів, гетрів, щитків та взуття.

15. Якщо у двох команд кольори основної форми збігаються, — то команда- господар змінює форму.

16. На футболці спереду повинна бути емблема команди та номер гравця, а позаду номер, за яким прізвище футболіста внесене до протоколу матчу.

17. Футболіст, екіпірування якого не відповідає «Правилам гри у футзап» і вимогам п п 13,14,16, до участі в матчі не допускається.

18. Футболіст без «Посвідчення учасника змагань», а також футболіст, прізвище якого не внесено до протоколу матчу, — не мають права брати участь у матчі.

19. За участь у матчі дискваліфікованого, незаявленого або незаписаного в протокол матчу футболіста, — команді зараховується поразка з рахунком 0:3 і застосовуються санкції. Команді суперниці — перемога 3:0. Якщо різниця м’ячів більша або дорівнює трьом на користь команди, якій зараховано перемогу, — рахунок матчу залишається незмінним.

20. За участь у матчі в обох командах дискваліфікованих, незаявлених або незаписаних в протоколі матчу футболістів, обом командам зараховується поразка 0:3 і до них застосовуються санкції.

21. Футболіст, прізвище якого внесено до протоколу матчу вважається учасником матчу, навіть якщо він не виходив на майданчик (не брав безпосередньо участь в матчі).

22. Офіційна особа команди, прізвище якої внесено до протоколу матчу, вважається учасником матчу.

23. Офіційні особи без «Посвідчення учасника змагань» не можуть бути внесені до протоколу матчу, а також не мають права перебувати в межах технічної зони та ігрового майданчика. За вихід офіційної особи за межі технічної зони під час матчу до винної особи та команди застосовуються санкції.

24. Присутність в технічній зоні футболістів без ігрової форми і інших осіб не дозволяється.

25. За перші три жовті картки, отримані в матчах, футболіст підлягає відстороненню на один матч. За кожні наступні три жовті картки відсторонення збільшується на один матч. Відсторонення здійснюється без рішення СДК ЖМФМФФ.

26. Футболіст, який отримає червону картку, в обов’язковому порядку пропускає наступний матч і тільки після рішення СДК ЖМФМФФ допускається до подальших ігор.

27. Дві жовті картки, отримані футболістом в одному матчі, при обліку враховуються як червона картка та вони анулюються, раніше отримані попередження не знімаються. Футболіст автоматично пропускає один матч без рішення СДК ЖМФМФФ.

28. Команда зобов’язана самостійно вести облік дисциплінарних санкцій, що застосовуються арбітром (жовтих та червоних карток), отриманих футболістами, і несе за це відповідальність.

29. Команді, яка не подала картку 1 хв.-перерви, тайм-аут не надається.

30. Тренер — представник, офіційні особи команди, які висловились нецензурно або плюнули, вилучаються із спортзалу і до них застосовуються санкції.

31. Футболіст, який висловився нецензурно, отримує червону картку і вилучається із спортивного залу.

32. Футболіст, який плюнув на майданчику або в технічній зоні, отримує жовту картку.

33. Куріння, розпиття алкогольних напоїв у спортивному залі та роздягальнях, пошкодження будівлі та обладнання спортивно-оздоровчого комплексу «Динамо», нанесення інших збитків суворо забороняється. За поданням адміністрації спортивно- оздоровчого комплексу «Динамо» за вчинення вказаних дій застосовуються санкції у разі, якщо інше не передбачено чинним законодавством. Зазначений розрахунок проводиться у 7-денний термін. При відмові у відшкодуванні коштів команда знімається із змагань, грошові внески не повертаються.

34. Календар змагань і розподіл команд на ліги і групи буде складений Виконкомом ЖМФМФФ після подачі заявок на підставі підсумкового рейтингу.

35. Тренер-представник за ЗО хв. до початку матчу повинен надати арбітру заявку і «Посвідчення учасників змагань». Друкованими літерами вписати до протоколу матчу прізвища та імена не більше дванадцяти футболістів із зазначеними номерами кожного футболіста, а також не більше трьох офіційних осіб команди.

36. Переноси матчів здійснюються за рішенням Виконкому ЖМФМФФ.

Для цього команда-позивач повинна надати у Виконком за два тижні до початку матчу письмову заяву про причини переносу і вказати нову дату і початок перенесеної гри. Команда-позивач самостійно вирішує питання спортивного залу та медобслуговування матчу. При невиконанні вищевказаного і неявки на матч згідно з календарем ігор чемпіонату — команді зараховується поразка з рахунком 0:3.

37. Арбітр має виключні повноваження приймати будь-які рішення, що відповідають «Правилам гри у футзал», обов’язкам арбітра і цього «Положення».

38. Арбітр може зупиняти, тимчасово припиняти чи відміняти матч через будь- яке зовнішнє втручання, а також неспортивну поведінку футболістів однієї чи обох команд.

39. Матч не дограється з причини присутності на майданчику в складі однієї чи обох команд менше, ніж 3 футболістів.

40. Прохання щодо заміни арбітрів, призначених на матч, до розгляду не приймається.

VI. НАГОРОДЖЕННЯ
1. Команда, що посіла І місце у вищій лізі отримує звання «Чемпіон м Житомира з футзалу серед чоловіків сезону 2011-2012 років» та нагороджується кубком та дипломом від Управління у справах сім’ї, молоді та спорту Житомирської міської ради, а футболісти і тренер (згідно заяви) — грамотами і медалями.

2. Команди, що посіли 2 і 3 місце нагороджуються кубком та дипломом від Управління у справах сім’ї, молоді та спорту Житомирської міської ради, а футболісти і тренер (згідно заявки) — грамотами і медалями.

3. Команди, що посіли І місця в першій і другій лігах нагороджуються кубками і дипломами ЖМФМФФ, а футболісти і тренер (згідно заявки) — грамотами.

4. Команди, що посіли 2 і 3 місця в першій і другій лігах нагороджуються дипломами, а футболісти і тренери (згідно заявки) — грамотами ЖМФМФФ.

5. За результатами опитування команд вищої ліги визначаються лауреати сезону в номінаціях «Кращий тренер», «Кращий футболіст», «Кращий воротар», «Кращий арбітр», які разом з кращим бомбардиром Чемпіонату нагороджуються призами ЖМФМФФ.

VII. ПРОТЕСТИ
1. Протест може бути поданий на факти, пов’язані з недотриманням «Правил гри у футзал» або порушення «Положення про проведення Чемпіонату м. Житомира з футзалу серед чоловіків сезону 2011-2012», пов’язаних з проведенням матчу.

2. Протест може бути поданий тільки офіційною особою команди впродовж 15 хвилин після закінчення матчу, про що повідомляється ГСК. Факти подачі протесту (короткий виклад) фіксується арбітром в протоколі матчу.

3. Впродовж 24-ох годин після закінчення матчу команда повинна представити в повному обсязі обґрунтований протест до Виконкому ЖМФМФФ.

4. Несвоєчасно поданий протест до розгляду не приймається.
Протест не може бути поданий на:
а) призначення (не призначення) вільного, штрафного або 6-метрового удару;
б) визначення (не визначення) виходу м’яча за межі майданчика і надання права введення м’яча в гру;
в) зараховане або не зараховане взяття воріт;
г) попередження або вилучення футболіста з майданчика.

5. Протест розглядає СДК ЖМФМФФ впродовж семи діб від дати отримання матеріалів по суті справи та перерахування командою на р/р ЖМФМФФ обов’язкового грошового внеску в сумі 300 грн. і за необхідності застосовує дисциплінарні санкції. Без грошового внеску протест не розглядається.

6. Якщо СДК ЖМФМФФ задовольнить протест, обов’язковий грошовий внесок повертається команді. У випадку, коли протест визнано необґрунтованим, грошовий внесок команді не повертається.

7. За недотримання етичних норм, образливого ставлення до арбітрів, команди суперника, глядачів, — до команди або футболіста застосовуються санкції або взагалі можуть бути зняті із змагань. Грошові внески не повертаються.

VIIІ. ФІНАНСУВАННЯ
1. Участь в змаганнях за рахунок команд-учасниць.

2. Витрати на нагородження переможця і призерів у вищій лізі, — за рахунок Управління у справах сім’ї, молоді та спорту Житомирської міської ради.

3. Витрати на нагородження переможця і призерів у першій, другій лігах та лауреатів сезону в п’яти номінаціях, — за рахунок грошових внесків команд-учасниць.

4. Оплата харчування суддівській колегії, медичним працівникам, охоронцям, бухгалтеру, прибиральницям, витрати на друкування матеріалів, придбання канцтоварів, афіш і оплата експлуатації спортивного залу здійснюється за рахунок грошових внесків команд-учасниць.

5. Команди, які не перерахують заявковий грошовий внесок на розрахунковий рахунок Житомирській міській федерації міні-футболу (футзалу) до 17 вересня 2011р, до змагань не допускаються.

6. В подальшому грошові внески за участь в Чемпіонаті (сума їх буде визначена в залежності від кількості команд-учасниць і вартості експлуатації спортивного залу) сплачується впродовж Чемпіонату до 10 числа в листопаді, грудні 2011р, січні, лютому, березні, квітні 2012р. Команди, які вчасно до 10 числа не сплатять грошовий внесок, із змагань знімаються. Грошові внески не повертаються.

7. Відповідальність за збір та використання грошових внесків від команд- учасниць, застосування фінансових санкцій за порушення, вказані у розділах IV, V, VIII, IX цього Положення несе Житомирська міська федерація міні-футболу (футзалу).

IX. ЗАЯВКИ
1. До 17 вересня 2011р. команда (клуб) повинна надати копію платіжного доручення про оплату заявкового грошового внеску у визначеній Виконкомом сумі. Обов’язково зазначити прізвище платника і назву команди.

2. У зазначений термін до ГСК (вул. Шелушкова 79-А, тел. 096-266-87-56):
— з 19 по 23 вересня для команд вищої ліги;
— з 26 по З0 вересня для команд першої ліги;
— з 3 по 8 жовтня для команд другої ліги
надати заявкові документи.

3. До надрукованого в двох примірниках заявкового листа команди встановленого зразка вноситься не більше 15 прізвищ футболістів.

4. Заявковий лист команди підписується керівником команди (клубу), тренером- представником та завіряється печатками клубу і лікувального диспансеру або іншого спеціалізованого закладу фізкультурно-спортивної спрямованості.

5. Копії громадянських паспортів футболістів та офіційних осіб. У заявковому листі прізвище, ім’я та по-батькові футболіста повинно відповідати паспортним даним.

6. Дві кольорові фотографії (розмір Зсм х4 см) кожного футболіста та офіційних осіб.

7. Для оформлення заявкової документації команда (клуб) сплачує грошовий внесок за кожного футболіста і офіційної особи.

8. Футболіст грає в чемпіонаті тільки за одну команду.

9. Дозаявки футболістів дозволяються впродовж першого кола з грошовим внеском.

10. Перехід з команди в іншу команду дозволяється в перерві між першим і другим колом з грошовим внеском.

11. Дозаявки і перехід футболістів у другому колі не дозволяються.

Це Положення є офіційним запрошенням на змагання.